padidekimia

padide kimia.co

شرکت پديده کيميا توليد کننده فيلتر سيلو مواد

در زمان انتقال سيمان از کاميون بونکر به سيلوي ذخيره سازي، خارج شدن مواد به صورت گرد و غبار از خروجي بالاي سيلو مشکل ساز مي شود. اين گرد وغبار با پراکنده شدن در فضاي اطراف ، آلودگي ايجاد مي کند که مقدار قابل ملاحظه اي از مواد اتلاف مي شود. دستگاه غبارگير سيلوي سيمان ( مواد) که صرفاً براي حل اين مشکلات طراحي گرديده، گرد و غبار را فيلتر مي نمايد وبه سيلو بر مي گرداند

فیلتر سیلوی سیمان

.

فیلتر یا گردگیر سیلو یک دستگاه قابل نصب بر روی قسمت بالای سیلو و یا کنار سیلو می باشد که عملیات جداسازی ذرات گرد و غبار، از هوای خارج شده از دریچه خروجی سیلو را انجام می دهد و سپس ذرات گرد غبار جداسازی شده را بصورت خودکار به داخل سیلوی باز می گرداند

 راهنمای نصب،استفاده و تعمیرات دورهای فیلتر سیلو

روش عملکرد فیلتر سیلو:

هوای خارج شده از دریچه بالایی سیلو ابتدا وارد فیلتر شده و در مسیر عبور آن کیسه های پارچه ای مخصوص قرار داده شده که گرد سیمان را به خود می گیرند و هوای تمیز را از خود عبور می دهند که نهایتا گرد و غبار  جذب شده با فشار باد در جهت معکوس توسط سیستم جت پالس که بصورت اتوماتیک عمل می کند، از سطح کیسه ها جدا شده و به داخل سیلو ریخته می شود.

فیلتر ها در دو تیپ ضد رطوبت و معمولی تولید می شود:

فیلتر های ضد رطوبت چیست؟ در این نوع فیلتر ها قطعه هایی در خروجی و ورودی هوای فیلتر نصب می شود و در زمانهایی که فیلتر عملیاتی نیست و سیلو در حالت عادی است و تخلیه ای انجام نمی شود، جلوی ورود هوا به فیلتر سیلو را می گیرد. که این امر باعث می شود رطوبت هوا به فیلتر نرسد و دستگاه فیلتر عملکرد بهتری داشته باشد و از طرفی عمر کیسه فیلتر افزایش پیدا کند.

نصب دستگاه:

سیستم فیلتر سیلوی سیمان به سادگی بر روی قسمت بلایی ویا کنار سیلو نصب می شود،

اين دستگاه نصب آسانی دارد، نصب آن نیازي به نصاب متخصص ندارد، و مي تواند توسط يک نیروي جوشکار  طبق دستور لعمل سازنده نصب شود.

.در چه صنايعي کار برد دارد؟

اين فيلتر در اصل براي سيمان و مواد مشابه طراحي شده است، و مي تواند بالاي انواع سيلو مواد نصب شود، و براي هر گرد و غبار خشک ديگر مورد استفاده قرار گيرد.

نصب راه اندازي اين دستگاه :

يکي ديگر از مزيت هاي اين دستگاه نصب آسان است، و در نصب آن نيازي به نصاب حرفه اي سازنده ندارد، و مي تواند توسط يک نيروي فني معمولي در يک زمان کوتاه نصب شود، که هزينه هاي شما را کاهش مي دهد. فلنچي که توسط سازنده آماده شده روي سيلو به سادگي جوش داده مي شود. فيلتر به وسيله چند عدد پيچ روي سيلو منتاژ مي شود. وبعد از وصل کردن برق تک فاز و باد فشرده دستگاه به صورت اتوماتيک شروع به کار مي کند

ما هشت تیپ فیلتر سیلو طراحی و تولید کرده ایم.

تیپ BHC01: فیلتر سیلو 4 کیسه ای (مکعبی مخزن مخفی): برای کارگاه هایی که هفتگی حداکثر یک بار تخلیه سیمان دارند.

تیپ BHC02: فیلتر سیلوی 12 کیسه ای (مکعبی مخزن مخفی) : کارگاه هایی که روزانه  بیش از سه بار تخلیه سیمان دارند

تیپ BHC03: فیلتر سیلوی 10 کیسه ای (استوانه ای مخزن مخفی) : کارگاه هایی که روزانه  بیش از دو بار تخلیه سیمان دارند.

تیپ BHC04: فیلتر سیلوی 10 کیسه ای (استوانه ای مخزن بیرون) : کارگاه هایی که روزانه  بیش از دو بار تخلیه سیمان دارند.

تیپ BHC05: فیلتر سیلوی 19 کیسه ای (استوانه ای مخزن مخفی): کارگاه هایی که روزانه  بیش از چهار بار تخلیه سیمان دارند.

تیپ BHC06: فیلتر سیلوی 19 کیسه ای (استوانه ای مخزن بیرون): کارگاه هایی که روزانه  بیش از چهار بار تخلیه سیمان دارند.

تیپ BHC07: فیلتر سیلوی 10 کیسه ای پایین نصب (استوانه ای مخزن بیرون): کارگاه هایی که روزانه  بیش از چهار بار تخلیه سیمان دارند. و امکان نصب در پایین کنار سیلو را دارد.

تیپ BHC08: فیلتر سیلوی 19 کیسه ای پایین نصب (استوانه ای مخزن بیرون): کارگاه هایی که روزانه  بیش از چهار بار تخلیه سیمان دارند. و امکان نصب در پایین کنار سیلو را دارد.

توجه: در سیلوهایی که فیلتر کوچکتر انتخاب می شود (ممکن است زمان تخلیه بونکر به داخل سیلو افزایش پیدا کند.)

بدنه فیلتر سیلو از ورق اهنی است که با دستگاه رنگ الکترواستاتیک رنگ امیزی می شود ودر کوره ، رنگ پخت می شود.که این امر دوام بالا را برای دستگاه به ارمغان می آورد.

در داخل دستگاه فیلترهای پارچه ای پلی استر 550 گرمی کلندر شده به وسیله سبد نگهدارنده هشت وایره به صورت عمودی نصب شده است. و داخل هریک واحد فیلتر یک عدد ونتوری المینیومی قرار داده شده است. این دستگاه به وسیله سیستم جت پالس تمیز می شود، کنترل فیلتر سیلو به وسیله یک میکرو کنترلر هوشمند اختصاصی انجام می شود.

شکل ظاهری بدنه فیلتر ها در دو نوع مکعبی و استوانه ای شکل طراحی و ساخته می شود. که در نوع استوانه ای به دلیل شکل آیرودینامیکی بدنه استقامت بیشتری در مقابل باد و طوفان دارد. و توصیه می شود در سیلو های با ارتفاع زیاد و محل هایی با باد زیاد از این نوع فیلتر استفاده شود

 

فیلم آموزش نصب فیلتر سیلو

 

سرويس نگهداري دستگاه :

اين دستگاه نيازي به سرويس و نگهداري خاص ندارد، و هزينه اي جز تعويض کيسه ها ندارد،طول عمر بالا و تعمير و نگهداري آسان يکي از مزيت هاي اين دستگاه مي باشد. اين فيلتر سيلو، برق و باد بسيار کمي مصرف مي کند، که استفاده از ان را مقرون به صرفه مي کند.

انواع فيلتر سيلو

فيلتر هاي توليد شده تنوع زيادي در نوع و تعداد پارچه استفاده شده دارند که بسته به ظرفيت سيلو، نوع آب هوا ومحل نصب انتخاب مي شود. در نوعي از اين فيلتر قابليت فيلتر کردن همزمان چند سيلو همزمان وجود دارد.

انتخاب ظرفيت فيلتر:

شما در انتخاب فيلتر بايد تعداد دفعات پر وخالي شدن سيلو در يک بازه زماني 24 ساعته را مد نظر بگيريد و هر چقدر که دفعات پر کردن سيلو در روز بيشتر باشد بايد فيلتر بزرگتر با حجم پارچه براي فيلتراسيون بيشتر انتخاب کنيد.

فيلتر ضد رطوبت :

در مناطق مرطوب نفوذ رطوبت هوا به داخل فيلتر و سيلو باعث ايجاد مشکلات زيادي مي شود که در اين نوع فيلتر به وسيله مکانيزمي از ورود هواي مرطوب محيط به داخل فيلتر و سيلو جلوگيري مي شود ونوع پارچه کيسه از نوع آب گريز انتخاب مي شود.

عملکرد دستگاه :

اين دستگاه از نظر عملکرد و کارايي تا يک سال گارانتي مي شود.

اين دستگاه تا پنج سال خدمات پس از فروش دارد.

با استفاده از اين دستگاه مي توان از هدر رفت مواد داخل سيلو جلوگيري کنيد ، و مشکلات زيست محيطي خود را رفع کنيد، در آزمايش هاي انجام شده از خروجي اين نوع فيلتر ها توسط آزمايشگاه پايش هواي معتمد محيط زيست، مقدار ذرات معلق خروجي برابر 40 ميلي گرم بر متر مکعب بوده است که از استاندارد 100 ميلي گرم بر متر مکعب خيلي پايين تر است وبه راحتي استاندارد هاي محيط زيست را دريافت کرده است. بطوري که فقط هواي پاک و استاندارد از سيلو خارج مي شود.و محوطه کارگاه شما را تميز نگه مي دارد.

انواع اين فيلترهابه نام هاي غبارگير سيلو ،بگ فيلتر سيلو و فيلتر سيلو و فيلتر صنعتي، فيلتر سيلو اتوماتيک نيز ناميده مي شوند

padidehkimia

 

 padidehkimiapadidehkimiapadidehkimiapadidehkimia